do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

Microsalt Saltprox - nowy wymiar inhalacji

Nowy wymiar inhalacji suchą solą: Microsalt SaltProX marki KLAFS

Korzyści zdrowotne, łatwa obsługa, serwis oraz poręczny format: nowy, dopiero wprowadzony na rynek i od razu nominowany do nagrody „Plus X Award” system SaltProX marki KLAFS jest pierwszym urządzeniem Microsalt przeznaczonym do użytku prywatnego. Z tym kompaktowym urządzeniem można w mgnieniu oka przekształcić każdą saunę lub kabinę na podczerwień w pomieszczenie do inhalacji ciesząc się opatentowanym i wielokrotnie nagradzanym systemem Microsalt wykorzystującym suchą sól.

Poprzez opatentowaną technologię Microsalt KLAFS, lider pośród producentów saun, łaźni parowych i elementów SPA,  wykorzystuje szeroki zakres pozytywnego wpływu inhalacji solą na zdrowie, który potwierdzają najnowsze badania. Nagroda, którą system Microsalt otrzymał w 2014 r. w ramach konkursu  European Health & Spa  Award 2014” określa koncepcję jako najlepszy produkt SPA w dziedzinie innowacji technicznych („Best Spa Product Innovation - Technique”). Nowy SaltProX powstał, aby ta unikalna i opatentowana technologia była w łatwy i niedrogi sposób dostępna także do użytku prywatnego.

Mały, lekki, poręczny i stylowy – SaltProX to zdrowy dodatek do sauny lub kabiny na podczerwień, który harmonijnie łączy swój nowoczesny i ponadczasowy design z kabiną ciepła. Tylko w takich warunkach można łatwo osiągnąć wilgotność względną powietrza na poziomie poniżej 40%, aby przy zastosowaniu suchej soli wytworzyć mgłę o bardzo wysokim stężeniu aerozolu soli. Mgła rozkłada się równomiernie w całej kabinie, czego wynikiem jest maksymalne wykorzystanie właściwości himalajskiej soli przy minimalnym wysiłku. Mocowanie urządzenia za pomocą dostarczonego uchwytu ściennego przebiega w dziecinnie prosty i szybki sposób, umożliwiając jednocześnie zdemontowanie SaltProX w dowolnej chwili. Microsalt w nowej odsłonie można także postawić na powierzchni leżanek. Kolejną zaletą Microsalt SaltProX jest to, że zasilają go baterie, dzięki czemu można go zapakować do bagażu i zabrać w dowolne miejsce.

                        
Specjalnie dla Microsalt SaltProX powstały                        Mocowanie pojemnika z solą w urządzeniu
„paluszki” zawierające optymalną dawkę suchej               i ustawianie go we właściwej pozycji odbywa
soli wystarczające do 1-godzinnej aplikacji.                      się automatycznie.

W DOMU LUB W PODRÓŻY

Mając to przenośne urządzenie każdą saunę i kabinę na podczerwień można zamienić w pomieszczenie do inhalacji solnej, ponieważ KLAFS opracował je właśnie dla kabin cieplnych. Tylko w takich warunkach można łatwo osiągnąć wilgotność względną powietrza na poziomie poniżej 40%, aby przy zastosowaniu suchej soli wytworzyć mgłę o bardzo wysokim stężeniu aerozolu soli. Mgła rozkłada się równomiernie w całej kabinie, czego wynikiem jest maksymalne wykorzystanie właściwości himalajskiej soli przy minimalnym wysiłku.

Urządzenie umieszcza się w rozgrzanej do temperatury 30-50°C kabinie. Należy włączyć zasilanie i wsunąć pojemnik z solą. Po uruchomieniu urządzenia rozpoczyna się produkcja solnego aerozolu. Po około 10 minutach, w saunie lub kabinie podczerwieni zostaje osiągnięte optymalne stężenie suchej soli, co sygnalizuje zmiana koloru oświetlenia z pomarańczowego na niebieski. Można rozpocząć kojącą i prozdrowotną inhalację. Po godzinie SaltProX automatycznie się wyłącza. W wyniku ciągłego ładowania przez 1,5 godziny akumulator zgromadzi energię wystarczającą na przeprowadzenie od 3 do 5 aplikacji.


LECZNICZE DZIAŁANIE MICROSALT SALTPROX

Pobyt nad morzem jest dobry. Nie tylko dla duszy, ale przede wszystkim dla dróg oddechowych. Aplikacje systemem Microsalt zaleca się szczególnie osobom z dolegliwościami układu oddechowego. SaltProX marki KLAFS w wyniku zastosowanej technologii rozkruszenia soli, w sposób niewidzialny, przy zachowaniu najwyższej jakości tworzy subtelny aerozol z himalajskiej  soli, który wypełnia całą kabinę.

W trakcie inhalacji cząsteczki rozprzestrzeniają się – w przeciwieństwie do tradycyjnych zastosowań soli – w całym układzie oddechowym, od nosa i zatok, przez gardło, aż do najbardziej oddalonych obszarów płuc, gdzie rozpuszczają śluz. Zastosowanie Microsalt ma na celu gruntowane oczyszczenie dróg oddechowych w najdrobniejszych pęcherzykach płucnych oraz oczyszczenie i rewitalizację skóry. Regularne inhalacje mogą również wspierać system odpornościowy.


Microsalt poleca się szczególnie przy katarze siennym, astmie, zapaleniu oskrzeli, mukowiscydozie oraz przewlekłych chorobach płuc. SaltProX może być używany również przez osoby zmagające się  z częstymi przeziębieniami, bólem zatok, chorobami skóry, depresją lub bezsennością.

Drukuj