do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

witalność, młodość i piękno

kąpiel w saunie to "anti-aging" w czystej postaci

Pozytywne starzenie się jest w rękach każdego z osobna.„Długość naszego życia w niemałym stopniu leży w naszych rękach“, twierdzi dr Michael Roizen, lekarz i autor bestsellera pt. „Unser wahres Alter“ (Nasz prawdziwy wiek). Na przykład osoby, które przez całe życie utrzymywały swój organizm w dobrej kondycji poprzez sport lub Wellness, w wieku 60 lat mogą posiadać znacznie więcej siły i wytrzymałości niż niewysportowany czterdziestolatek. Ten, kto chce coś przedsięwziąć na rzecz swojego osobistego programu „anti aging“, może w decydujący sposób przyczynić się do poprawy swojej ogólnej konstytucji właśnie uczęszczając do sauny lub sanarium, bowiem regularne wizyty w saunie wzmacniają układ immunologiczny oraz zapobiegają nadciśnieniu krwi i schorzeniom układu krwionośnego. Ponadto, elementy wspomagające, takie jak aromatyzacja, stymulacja dźwiękowa i świetlna zwielokrotniają działanie zdrowej kąpieli w gorącym powietrzu, zapewniając pełne odprężenie psychiczne.

tlen jest główną siłą napędową

Tlen to najważniejszy eliksir życia, lecz niestety zdolność jego absorpcji zmniejsza się już od trzydziestego roku życia. Spadek ten, po dziesięciu latach wynosi ok. 4-5 %.  W wieku 70 lat, pojemność tlenowa krwi wynosi już tylko około 65-70 % wartości optymalnej. Proces ten jest uznawany za istotną przyczynę starzenia. W postaci systemu tlenowego SANO2, wiodąca na rynku firma Klafs oferuje dodatkowe wyposażenie, idealnie wpisujące się w filozofię „anti aging”. Testy medyczne przeprowadzone w tym zakresie na zlecenie firmy Klafs wykazały, że optymalny dowóz tlenu, jaki gwarantuje korzystanie z systemu SANO2 podczas kąpieli w saunie, w decydującej mierze poprawia kondycję psychofizyczną.

kąpiele w saunie dają znacznie głębsze efekty niż te uzyskiwane z pomocą środków o charakterze czysto kosmetycznym

Kąpiele w saunie poprawiają ukrwienie i przemianę materii, substancje toksyczne są szybciej usuwane, a wygląd całej skóry poprawia się. Dodatkowym wsparciem tego oddziaływania jest stymulacja barwnym światłem – na przykład żółte światło działa ujędrniająco na elastyczność skóry.

Ponadto zrównoważona dieta, wystarczająca ilość snu, zmniejszenie negatywnego stresu i wzmocnienie układu krążenia i układu odpornościowego są ważnym wkładem w osiągnięcie pożądanych efektów. Zajęcia sportowe, sauna, SANARIUM® i łaźnia parowa mają pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Sauna promuje nie tylko relaks psychiczny i fizyczny. Pozytywnie oddziaływuje również na naszą skórę. 

Drukuj