do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

10 wskazówek firmy KLAFS dla optymalnej budowy sauny w domu

1. Odpowiednie pomieszczenie:
Długie czy wąskie, małe czy kompaktowe - od piwnicy po dach, ze skosami. Z niestandardowymi rozwiązaniami sauna pasuje do każdego pomieszczenia.

2. Wymagania konstrukcyjne:
Na miejscu nasi eksperci odpowiedzą nie tylko na pytania dotyczące indywidualnych projektów, ale również te związane z warunkami konstrukcyjnymi jak: zasilanie elektryczne, wentylacja czy podłoga.


3. Sterowanie:
Prawidłowe sterowanie nie tylko tworzy odpowiedni klimat w saunie, ale również pokazuje rzeczywiste dane operacyjne: temperaturę, wilgotność, czas, gotowość do kąpieli.

4. Drzwi:
Ze względów bezpieczeństwa drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. Dobre są drzwi wykonane ze szkła.

5. Piec:
Temperatura zewnętrznej osłony pieca nie powinna być wyższa niż 100 stopni Celcjusza. By utrzymać odpowiedni poziom ciepła, piec powinien być dostosowany do wielkości kabiny. Specjalna blenda chroni przed oparzeniem.

6. Komfort leżenia:
Oparcia w saunie powinny być ergonomiczne, bezodpryskowe, o niewielkiej przewodności cieplnej, wytrzymałe na wilgoć (pot) oraz wysokie temperatury. Najlepsze są 2 rodzaje drewna: z topoli oraz Abachi.

7. Drewno:
By kabina nie traciła ciepła, najważniejszy jest dobór odpowiedniego drewna. Właściwość tą spełnia starannie dobrane, wysokie jakościowo drewno jodły kanadyjskiej Hemlock i skandynawskiego świerku. Dowodem na to jest znak „Błękitnego Anioła“.

8. Oszczędność energii:
Największe straty ciepła i energii powstają przy transmisji ciepłego powietrza przez sufit. Dlatego najważniejsze jest, by drewno ścian i sufitu spełniało standardy jakości RAL.

9. Wentylacja:
Aby zapewnić odpowiednią wentylację w saunie, konieczny jest system wentylacji. Natężenie przepływu powietrza powinno być dostosowane do sposobu funkcjonowania oraz liczby osób zażywających kąpieli, by tym samym zaoszczędzić koszty energii.

10. Jakość:
Kontrola sauny pod kątem bezpieczeństwa. Trzy znaki jakości pomagają konsumentom w orientacji: RAL, VDE i GS.

Drukuj