do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

Domowe spa – własna sauna

Dobre samopoczucie dla każdego oznacza coś innego. Dlatego dostosowujemy nasze produkty do Państwa indywidualnych wyobrażeń o odpoczynku i przedstawiamy Państwu dwie zasadniczo różne koncepcje: konstrukcja z litego drewna lub elementowa.

Sauny elementowe SMART, HOME, PREMIUM, LOUNGE, LOUNGE Q i PURE wyróżniają się szczególną mnogością wzorów. Wybór rodzajów drewna, kształtów i wyposażania spełni najróżniejsze życzenia. A i w saunach elementowych, wszystko dostosowane jest do wymogu długotrwałej funkcjonalności. Dlatego właśnie noszą one liczne oznaki najwyższej, gwarantowanej jakości.

No i oczywiście zachęcamy Państwa do spojrzenia łaskawym okiem na nasz inny model – sauna parowa EMPIRE, zbudowana z litego drewna. Dzięki bowiem swoim na 56 mm grubym belkom ścian wieńcowych wyciosanych z karelskiego świerku, te autentyczne kabiny mają niezwykle stabilną konstrukcję, oferując tym samym przeżycia, jakie może dostarczyć tylko prawdziwa sauna fińska. Na życzenie wszakże, nasze konstrukcje z litego drewna są dostępne także w drewnie jodły Hemlock, tworzącym szczególnie harmonijny klimat kąpieli. Czy to świerk skandynawski, czy kanadyjska sosna – naturalny surowiec, jakim jest drewno, dzięki zróżnicowanemu rysunkowi słojów automatycznie czyni każdą kabinę unikatem.

Aby nie nudzić Państwa dalszymi szczegółami technicznymi, jak choćby solidnymi połączeniami wpustów i piór, mocną izolacją termiczną, czy też łączonymi na czopy i klej ramiakami w przypadku modeli elementowych, albo na przykład opatentowanym złączem ciesielskim sprzyjającym odporności na rozciąganie w przypadku egzemplarzy z litego drewna, pokażemy Państwu po prostu doskonałe rezultaty, jakie daje ten rodzaj konstrukcji. Cieszcie się Państwo na to, co Was czeka.

Jakie modele kabin dostępne są w ofercie KLAFS?

SMARTSAUNA

Jako doświadczony w branży producent saun stworzyliśmy model, który odznacza się wyjątkową funkcjonalnością. SMARTSAUNA to najmniejsza spośród dostępnych w naszej ofercie kabin, dzięki czemu można ją zamontować bez problemu w każdym pomieszczeniu, aranżując własne domowe spa. Niewielkie rozmiary konstrukcji decydują również o prostym i szybkim montażu oraz demontażu, co sprawia, że podczas remontu domu mogą Państwo sprawnie rozmontować saunę, a w czasie przeprowadzki w nowe miejsce - zabrać ją ze sobą. We wnętrzu znajduje się elegancka okładzina ze świerku skandynawskiego (przy saunach na podczerwień okładzinę wykonujemy z jasnej osiki). Istnieje także możliwość wyboru zastosowanych do użytku technologii i pieców klimatyzacyjnych (SOFTCLIMA, INFRACLIMA). SMARTSAUNA może funkcjonować jako sauna parowa (z delikatną parą), klasyczna, sucha (na podczerwień) lub z wykorzystaniem wszystkich powyższych rozwiązań. Nasze kabiny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przy szybkim tempie życia pragną znaleźć równie szybki sposób na odprężenie. Więcej o SMARTSAUNA.

HOME

Model HOME to doskonałe rozwiązanie do zastosowania na użytek prywatny jako domowe spa, gdyż możliwe jest dostosowanie jego wielkości do dowolnych rozmiarów pomieszczenia według siatki wymiarów (co 10 cm). Seria HOME odznacza się wyjątkowo stabilną i wytrzymałą konstrukcją oraz estetycznym wyglądem. Jako doświadczony producent saun staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie klientów nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także mając na uwadze względy finansowe. Sauna parowa HOME to jeden z najbardziej ekonomicznych modeli tego typu rozwiązań. Produkty z tej serii wyposażone zostały w estetyczną okładzinę zewnętrzną i wewnętrzną (z naturalnego świerku, świerku lakierowanego na biało bądź drewna choiny kanadyjskiej hemlock) oraz siedzenia o ergonomicznych kształtach z wygodnym oparciem. Każdy egzemplarz posiada certyfikowany piec PLURIS i może zostać zaopatrzony w kompletny system SANARIUM z opcją SaunaPUR® lub w piec SOFTCLIMA. Dodatkowo wszystkie modele można doposażyć o elementy takie jak: lustra, okna, wieszaki na ręczniki, światłoterapię, gwieździste niebo itp. Więcej o HOME.

PREMIUM

Jako doświadczony w branży producent saun udostępniamy w naszej ofercie rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb i wymagań naszych Klientów. Model PREMIUM to pierwszej klasy kabina o wysokim standardzie wyposażenia. Została zaopatrzona w komfortowe siedzenia o ergonomicznych kształtach i szerokie, wygodne oparcia z przesłonami pomiędzy leżankami. Ta sauna fińska na standardowym wyposażeniu posiada stoliki leżanki, piec saunowy typu Pluris i okładzinę wewnętrzną ze świerku skandynawskiego lub (na życzenie) z choiny kanadyjskiej hemlock. Duży wybór modeli paneli zewnętrznych pozwala na odpowiednie i harmonijne dopasowanie całej konstrukcji do wystroju wnętrza domowego spa lub łazienki. Dodatkowo model PREMIUM może zostać doposażony w dach dwuspadowy, specjalne listwy narożne do okładzin ściennych i sufitowych. Pełen komfort korzystania zapewnia intuicyjny w obsłudze panel sterowania 16028 oraz najwyższej klasy, certyfikowany piec do saun PLURIS. Dodatkowo konstrukcje można doposażyć o elementy takie jak: lustra, okna, półki, wieszaki na ręczniki, termometr, klepsydrę, itp. Więcej o PREMIUM.

LOUNGE Q

Tym, co wyróżnia LOUNGE Q z szerokiej oferty naszych saun są wewnętrzne, ułożone horyzontalnie, panele z jodły kanadyjskiej Hemlock. Ponadto model LOUNGE Q można dowolnie zintegrować z indywidualnymi cechami i wystrojem wnętrza domu. Na standardowym wyposażeniu sauna parowa posiada okładzinę wykonaną ze szlachetnego drewna choiny kanadyjskiej hemlock. Wnętrze jej zostało zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania. Leżanki odznaczają się ergonomicznymi kształtami, zaś pozostałe elementy wyposażenia tworzą praktyczne dodatki, takie jak: lampka, półki, lustro, termometr, itp. Produkty z serii LOUNGE Q odznaczają się również wyjątkowo oryginalnym, designerskim wyglądem. Jako producent saun z wieloletnim doświadczeniem wiemy, że wnętrze kabiny powinno mieć swój własny, niepowtarzalny klimat i nastrój. Udaje nam się to osiągnąć dzięki nowoczesnemu i przyjemnemu w odbiorze oświetleniu. Dostępne jest w wersji kolorowej lub w postaci tzw. gwiaździstego nieba. Więcej o LOUNGE Q.

LOUNGE

Model LONGUE to jeden z najbardziej ekskluzywnych rodzajów kabin. Wszystkie użyte do produkcji tej serii saun fińskich materiały są utrzymane w najwyższym standardzie. Na podstawowym wyposażeniu dostępne jest wykończenie wewnętrzne wykonane z pozbawionego sęków drewna choiny kanadyjskiej hemlock. Ponadto sauna parowa została zaopatrzona w drzwi i okna, według uznania klienta oraz wygodne w użytkowaniu półki oraz wieszaki na ręczniki. Znajdujące się we wnętrzu leżanki odznaczają się ergonomicznymi kształtami i designerskim wyglądem. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem postanowiliśmy stworzyć kabinę, która będzie w najdrobniejszym szczególe dostosowana do potrzeb i indywidualnego gustu klientów. W związku z tym oferujemy szeroki wybór elementów budowlanych i akcesoriów, z których można skomponować całość sauny. Umożliwiamy również dobranie rozwiązań technicznych, jak przykładowo SANARIUM z funkcją SaunaPUR®, panel sterowania TOUCHCONTROL, kolorowe oświetlenie. Więcej o LOUNGE.

PURE

Kabina PURE została nagrodzona ze względu na swój oryginalny, wspaniale komponujący się z wnętrzem dowolnego pomieszczenia, projektem. Producent KLAFS oferuje zupełnie nowe spojrzenie na sauny i ich miejsce we wnętrzach naszych domów. Od zewnątrz króluje wspaniała biała okładzina o wysokim połysku oraz bardzo duże przeszklenia, dzięki którym widoczne jest niezwykłe wnętrze wykonane z jodły kanadyjskiej. Elementem, który zwykle przyciąga największą uwagę oraz wywołuje zachwyt jest innowacyjny system oświetlenia niebezpośredniego wnętrza - SUNSET. Relaks w saunie parowej PURE wyróżnia się jednak nie tylko ze względu na unikalną atmosferę stworzoną przez oświetlenie barwnym światłem, ale także jego ujędrniającym działaniem na skórę (technologia LIFTLIGHTS). Kabina PURE to wspaniała kompozycja łącząca w sobie nowoczesność, piękno drewna oraz nadzwyczajny klimat. Więcej o PURE.

BIORHYTHM PRIVATE EDITION

Zupełnie niezwykłą, innowacyjną propozycją jest kabina BIORHYTHM PRIVATE EDITION. Jest ona wyrazem i spełnieniem założeń całościowego spojrzenia na człowieka i jego postrzegania świata w kreowaniu przestrzeni. Oznacza to, iż każde wnętrze, projekt tworzone są z uwzględnieniem potrzeb naszego organizmu, aby zapewnić najlepsze warunki do pracy czy, jak w przypadku sauny BIORHYTHM PRIVATE EDITION, relaksu. Producent KLAFS gorąco poleca model, w którym znajdują się dwie ławy o kształtach odpowiadających kształtom ciała człowieka, a całe wnętrze stanowi integralną całość. W saunie BIORHYTHM PRIVATE EDITION odpoczywa całe ciało: każdy detal, światło, kształt stworzony został z uwzględnieniem potrzeb naszego organizmu, dzięki czemu wypoczynek jest naprawdę doskonały. Model BIORHYTHM PRIVATE EDITION łączy zalety sauny suchej i parowej, jest modelem dla wszystkich z Państwa, którzy oczekują oryginalnych, nietypowych projektów saun stworzonych przez najlepszych projektantów. Więcej o BIORHYTHM PRIVATE EDITION.

EMPIRE

Producent saun KLAFS wyróżnia się ogromnym przywiązaniem do perfekcji każdego elementu swoich kabin. Model EMPIRE charakteryzuje się niezwykle eleganckimi detalami, które podkreślają wspaniałość całej konstrukcji. Okna szczeblinowe, czy też schodkowany fryz sufitowy urozmaicają i wyróżniają wersje EMPIRE spośród innych propozycji. Z kolei we wnętrzu model EMPIRE przyciąga uwagę słupami narożnymi, dwuspadowym dachem oraz ciekawymi lampami oświetleniowymi i wieloma innymi detalami doprowadzonymi do ideału. Sauna parowa EMPIRE może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w Państwa domach ponieważ jej rozmiary oraz zarysy mogą zostać swobodnie przekształcane zgodnie z życzeniami i możliwościami przestrzennymi każdego pomieszczenia, tworząc domowe spa. Polecamy produkty EMPIRE wykonane z dwóch rodzajów drewna: choiny kanadyjskiej hemlock lub świerku karelskiego. Choina kanadyjska hemlock wyróżnia się brakiem sęków co daje wspaniały, jednolity efekt wizualny, a świerk karelski gwarantuje większe urozmaicenie optyczne modelu EMPIRE. Więcej o EMPIRE.

Sauny na miarę

Skosy dachu, wykusze, belki, skośne ściany – dla ekspertów zatrudnionych przez markę KLAFS to nie przeszkoda, a kolejne wyzwanie. Nasze doświadczenie w tworzeniu saun i domowych spa, idealnie odpowiadających nie tylko potrzebom naszych licznych Klientów, ale także często trudnym warunkom przestrzennym zastanym w ich domach, pozwala nam stworzyć koncepcję, która wspaniale wpisze się w dowolne miejsce o dowolnym wystroju i nawet niewielkiej dostępnej przestrzeni. Producent KLAFS wyróżnia się niezwykłym zaangażowaniem w każdy projekt – od pierwszego szkicu na papierze po ostatni stworzony detal dbamy o doskonałość wykonywanej kabiny, jak i całego domowego spa. Jesteśmy pewni, że stworzymy miejsce niepowtarzalne, w którym będą się mogli Państwo idealnie odprężyć w komfortowych warunkach, otoczeni przez piękno naturalnego drewna oraz elegancki design. Wystarczy spojrzeć na nasze przykładowe realizacje, aby się przekonać, że kabiny oferowane przez KLAFS znajdą swoje miejsce w Państwa domach idealnie je uzupełniając i dodając elegancji każdemu pomieszczeniu. Więcej o saunach na miarę.

Jak zbudowane są kabiny KLAFS?

Firma KLAFS oferuje dwa podstawowe rodzaje saun: modele wykonane z elementów lub konstrukcje z litego drewna. Jeśli chodzi o egzemplarze stworzone z elementów, cechuje je przede wszystkimi ogromna różnorodność projektów. Dostępne są bardzo odmienne formy, wybrać można różne rodzaje drewna oraz wyposażenie. Są to konstrukcje nadzwyczaj solidne i trwałe dzięki doskonałej technice łączenia elementów ramowych, czy też wykorzystanie metody połączeń na specjalne wpusty i pióra. Ponadto sauna parowa w zabudowie elementowej posiada bardzo dobrą izolację termiczną.

Z kolei sauny parowe z litego drewna budowane są według sprawdzonej, zapewniającej doskonały efekt metodzie. Producent KLAFS wykorzystuje do ich konstrukcji bale mające grubość 56mm, gwarantujące doskonałą stabilność całej konstrukcji i tworzące unikatową, legendarną wręcz atmosferowe wnętrzu. Drewnem używanym do budowy może być świerk karelski lub też choina kanadyjska hemlock, niezależnie jednak od wybranego wariantu sauna sucha, jak i parowa z naturalnego, litego drewna to jedyna w swoim rodzaju konstrukcja, którą wyróżnia unikatowe piękno.

Nie wolno także zapominać o dodatkowych funkcjach, jakie mogą posiadać kabiny KLAFS. Na przykład wyposażenie dodatkowe SaunaPur® poszerza możliwości sauny o kąpiel aromatyczną, w ciepłym powietrzu, parową czy też tropikalną. Innym przykładem może być podczerwień (sauna sucha), która pozwala się wypocić bez rozgrzewania i dobroczynnie wpływa na nasze zdrowie.

Jak korzystanie z kąpieli parowej wpłynie na Twoje zdrowie?

Nie od dziś wiadomo jak dobrze na nasze zdrowie wpływają kąpiele „w ciepłym powietrzu”. Sauny parowe to niezrównany sposób na fantastyczne odprężenie się, zrelaksowanie po cały męczącym dniu. Kto choć raz odwiedził saunę fińską, czy suchą z całą pewnością potwierdzi, że jest to idealny sposób na zwalczenie zmęczenia, pozbycie się stresu i odpoczynek nie tylko fizyczny, ale również psychiczny. Takie wizyty pomagają jednak nie tylko doskonale wypocząć, posiadają one również szereg innych właściwości zdrowotnych.

Pośród najważniejszych zalet, jakie oferuje sauna sucha oraz parowa warto wymienić:

 • podniesienie odporności organizmu na różnorodne infekcje, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy królują przeziębienia i grypy,
 • przyspieszenie metabolizmu co szczególnie doceniają osoby utrzymujące dietę lub starające się zrzucić kilka zbędnych kilogramów,
 • korzystny wpływ na skórę poprzez usuwanie złuszczonego naskórka i jednoczesne pobudzenie jego warstwy rozrodczej,
 • zwiększenie siły mięśni oraz tempa ich odpoczynku po intensywnym wysiłku fizycznym na co zapewne zwrócą uwagę osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia,
 • przyniesienie ulgi w problemach związanych z układem oddechowym,
 • zmniejszanie bólów reumatycznych,
 • podnoszenie jakości snu dzięki czemu jesteśmy lepiej wypoczęci,
 • pobudzenie całego układu krążenia i wiele innych, wyjątkowych zalet.

Jak widać zmniejszenie stresu to tylko jedna z wielu zalet, jakimi wyróżniają się sauny fińskie, parowe, suche, na podczerwień. Osoby, które regularnie z nich korzystają są więc nie tylko spokojniejsze i bardziej zrelaksowane, ale po prostu zdrowsze. To prywatne, domowe SPA, z którego można korzystać codziennie. Kabiny Klafs są przy tym piękne, i oryginalne, podnoszą estetykę każdego pomieszczenia. Producent gorąco zachęca do skorzystania z ich dobroczynnych właściwości.

Dlaczego wybrać Kabinę KLAFS?

Firma KLAFS to doświadczony w branży producent saun. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobyliśmy wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań konsumentów. Doskonale wiemy, czego oczekują od sauny KLAFS jej użytkownicy.

1. Innowacyjnych rozwiązań technologicznych:

 • nowoczesne piece: MAJUS, PLURIS, podławkowy system grzewczy BONATHERM,
 • sprawny system wentylacji CIRCOTHERM,
 • innowacyjne systemy sterowania i intuicyjne w obsłudze panele kontrolne,
 • techniczne usprawnienia: SANARIUM z funkcją SaunaPUR® (wybór dowolnej formy kąpieli - kąpiel aromatyczna, kąpiel ciepłym powietrzem, delikatna kąpiel parowa, kąpiel tropikalna, klasyczna sauna), Sauna na podczerwień, system SANO2,
 • nowoczesna technika świetlna (kolorowe oświetlenie, funkcja gwieździstego nieba)

2. Korzystnego oddziaływanie na zdrowie:

 • obniża wysokie ciśnienie,
 • poprawia działanie układu krążenia,
 • wzmacnia odporność,
 • oczyszcza organizm z toksyn i produktów przemiany materii,
 • pobudza przemianę materii,
 • łagodzi ból mięśni (działa rozluźniająco).

3. Estetycznego wyglądu i możliwość silnej personalizacji sauny:

 • Piękna stylizacja i staranne wykonanie sauny- wzornictwo na bazie pomysłów projektantów skupionych wokół cenionych w świecie designu osobowości Heinricha Hensslera i Martina Schultheissa,
 • Duży wybór części i elementów budowlanych,
 • Szeroki asortyment dodatkowego wyposażenia domowego spa,
 • Najwyższej jakości materiały.

4. Solidnego wykonania:

 • znak certyfikowania VDE,
 • znak certyfikowania RAL-u,
 • lokalne świadczenie gwarancyjne.

5. Szybkiego i przyjemnego zakupu

6. Ekologicznych rozwiązań

Drukuj