do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

system wentylacji w saunie Circotherm

Cyrkulacja ciepła i powietrza z systemem CIRCOTHERM.Sauny muszą być dobrze wentylowane. Ponieważ chłodne i wilgotne powietrze w dolnych partiach jest niepożądane, wyciąg powietrza znajduje się na w dole kabiny. Świeże powietrze wprowadzane jest z zewnątrz do pieca i bezpośrednio ogrzewane. Gorące powietrze unosi się, co zapewnia pełną cyrkulację. Podsumowując, każda kabina powinna mieć dostateczną cyrkulację, w której znajduje się odpowiedni napływ świeżego powietrza.

Aby zachwyt nad sauną firmy KLAFS nie zaparł całego tchu, specjalnie montowany system wentylacji CIRCOTHERM zapewnia wystarczającą wymianę powietrza. Przy pomocy drewnianego pokrętła można z wnętrza sauny,  w bardzo wygodny sposób sterować, nie wywołującym przeciągu strumieniem powietrza, w trzech zakresach. Jak ważne jest stałe doprowadzanie świeżego tlenu, gdy jest naprawdę ciepło, dowodzą badania naukowe. A także Państwa zadowolone westchnienia.
Ponieważ w systemie CIRCOTHERM w etapie rozgrzewania można zamknąć otwór wylotowy, nie ma też strat energii. To pozwala swobodnie odetchnąć także świadomemu ekologicznie użytkownikowi sauny.

CIRCOTHERM z regulacją 3-stopniową.

Kanały wentylacyjne, po lewej w saunie z litego drewna, po prawej w saunie w zabudowie elementowej.

Drukuj