do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

Innowacja 2010:
firma KLAFS prezentuje

W czasach kiedy człowiek coraz częściej jest pod wpływem stresu i napięcia nerwowego, częściej pojawia się chęć i pragnienie odpoczynku, błogiego spokoju, wyhamowania. Zespół naukowców z SHA w połączeniu z talentem artysty stworzyli całościową koncepcję Spa pod nazwą: WOLKE 7 CLOUD 9. Już teraz można zanurzyć się w świecie, w którym rozmywają się granice. Wystarczy położyć się jak na chmurach i wyruszyć w podróż głębokiego relaksu.

wróć naprzód
Z inspiracyjną koncepcją WOLKE 7 CLOUD 9 z sha, Klafs prezentował się podczas targów Interbad 2010 jako całościowa, harmonijnie skoordynowana atmosfera SPA z artystycznie-hollistyczną wizją dla kreatywnych obszarów SPA.

Punktem wyjścia jest powierzchnia leżenia wykonana w technologii trójwymiarowej, która przenosi użytkownika w strefę poruszania się w chmurach. Badania instytutu ergonomii na kształtem leżanki  dają gwarancję, że w rozwiązaniu WOLKE 7 CLOUD 9 znajdziecie Państwo jeszcze bardziej przyjemne miejsca. Pływająca w chmurach leżanka WOLKE 7 CLOUD 9 w połączeniu z delikatnym ruchem wahadłowym wprowadza użytkownika w stan zapomnienia. Druga, górna część leżanki unosi w odwróconej formie nad osobą korzystającą z leżanki, dając wrażenie pełnej kompozycji poruszania się w chmurach.

Więcej wymiarów
Obrazy w chmurach Światło w chmurach Kolory w chmurach Dźwięki w chmurach Kołysanie w chmurach

Obrazy w chmurach
Osoba przebywająca na leżance patrzy na górną część leżanki, która jest wykorzystywana jako powierzchnia do specjalnej projekcji nieba z chmurami . Procesy w pokoju medialnym inspirowane są naturalnymi obrazami chmur, na prawdziwym niebie.
Światło w chmurach
Obydwie części leżanki emitują ciekawe efekty świetlne. Dzięki specjalnej jakości materiału światło świeci  na  całej powierzchni. Nieregularna forma leżanki powoduje grę światła z jasnymi i ciemniejszymi wzorami, które wzmacniają efekt trójwymiarowości.
Kolory w chmurach
Szeroka gama kolorów inspirowana kolorami naturalnego nieba wydobywa się z obydwu połówek leżanki. Mix kolorów monochromatycznych niepostrzeżenie zbliżają się do siebie zaczynając się łączyć.
Dźwięki w chmurach
Podstawowa częstotliwość wahadła jest punktem wyjściowym dla kompozycji dźwięków. W falistej strukturze wdechu i wydechu , przy ruchu wahadłowym tworzą się różne obszary dźwięków, które wydobywają się, wzajemnie scalając się.
Kołysanie w chmurach
Niespostrzegalność, rytmicznych ruchów zapewnia kinetyka całej leżanki. Przy tym ruch wahadłowy postrzegany jest jako powolne kołysanie.

Drukuj