do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

energię i koszty redukujemy z profesjonalnym pakiEtem GREEN SAUNA

Z tą etykietą dostarczamy pakiet energooszczędny.Pakiet GREEN SAUNA Professional, składa się z 2 komponentów:  KLAFS KLIMA-MANAGER, który za pomocą wentylatora reguluje dopływ świeżego powietrza utrzymując go na poziomie rzeczywistego zapotrzebowania oraz sufit termiczny EcoPlus, który sprawia, że ciepło pozostaje w kabinie o wiele dłużej. Tym samym razem zapobiegają nadmiernej utracie energii.

wróć naprzód

CO TO JEST KLAFS KLIMAMANAGER?

Menadżer klimatu jest częścią sterowania sauny i jest montowany w każdym pomieszczeniu sauny. Analizuje on powietrze w saunie oraz steruje systemem wentylacyjnym zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem świeżego powietrza. W ten sposób można obniżyć straty energii o około jedną trzecią, przy czym Menedżer Klimatu daje o sobie znać szczególnie w okresach małego wykorzystania urządzeń, a w konsekwencji na rachunkach za energię, jeśli wymiana powietrza może okresowo odbywać się na niskim poziomie.

Wymagania w zakresie powietrza w saunie pomimo różnego obłożenia powinny mieć stałą dobrą jakość, po pierwsze zawartość CO2 w wydychanym powietrzu. Doświadczenia w dziale rozwoju firmy KLAFS wykazały, że czujnik CO2 za późno reagował i źle sterował wymianą powietrza w saunie. Musiano więc znaleźć bardziej czuły sensor.

Obecnie firma KLAFS wykorzystuje w systemie KLIMAMANAGER rozwiązanie jak w samochodach wysokiej klasy do kontroli klimatu i jakości powietrza przy pomocy węglowodorów, Kohlenmonixydgehaltsu i związków alkoholu. Ponadto w systemie Klimamanager dokonywane są pomiary wilgotności i temperatury. Następnie poniżej progów pomiarowych system automatycznie reguluje i zmienia wydajność wentylacji dla pomieszczenia sauny.

JAKIE OSZCZĘDNOŚCI PRZYNOSI SYSTEM KLIMAMANAGER STREFIE WELLNESS?

Opatetntowany Menedżer Klimatu firmy Klafs oferuje zatem inteligentne rozwiązanie techniczne pozwalające na optymalną wymianę powietrza w warunkach ekonomii kosztów oraz ekologicznego zażywania przyjemności w saunie. Zastosowanie sytemu w przypadku mniejszych kabin saunowych pozwala osiągnąć oszczędności na poziomie 29% wykorzystywanej energii, natomiast w przypadku wiekszych kabin saunowych nawet do 34%.

wróć naprzód

CO TO JEST SUFIT TERMICZNY EcoPlus?

Sufit termiczny EcoPlus. Aby ciepło pozostawało tam, gdzie być powinno, czyli w saunie. W odpowiedzi na wysokie straty ciepła i energii w okolicy sufitu sauny nasi eksperci opracowali sufit termiczny EcoPlus. Zastosowana w nim przemyślana konstrukcja rozmieszczona w najbardziej newralgicznych miejscach sauny zapewnia drastyczne zmniejszenie utraty ciepła przez sufit. A tam, gdzie mniej trzeba dogrzewać, także matce naturze będzie automatycznie ciepło na sercu.

jakie oszczędności w strefie wellness niesie ze sobą zastosowanie sufitu termicznego Ecoplus?

Przy średniej wielkości sauny można zaoszczędzić rocznie około 300 Euro wykorzystując w saunie termiczny sufit EcoPlus.

Drukuj