do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

słońce jako wolne źródło ciepła  w  Solarsauna® firmy Klafs

wróć naprzód

Światową nowością o nazwie „sauna słoneczna“ Klafs w imponujący sposób ustanawia nowe kryteria w dziedzinie konstrukcji saun, dowodzi, że jako branżowy lider współdecyduje o rynkowych trendach, a swoim samodzielnie opracowanym novum wskazuje budownictwu saun drogę w przyszłość. W postaci sauny słonecznej po raz pierwszy udaje się inteligentnie wykorzystać energię słoneczną w eksploatacji saun, harmonizując rosnącą świadomość ekologiczną użytkowników z ich przywiązaniem do natury.

W tym celu dział badawczo-rozwojowy firmy Klafs przełożył na praktykę najnowsze wyniki badań naukowych w dziedzinie ekonomiczności zużycia energii i zaczął używać Słońca jako bezpłatnego źródła energii. Dzięki temu, sauna słoneczna może pochwalić się niezwykłymi parametrami energetycznymi: zużywa ona nawet o 70% mniej energii niż konwencjonalna sauna zewnętrzna, a mimo to tworzy na wskroś ogrzewającą saunową atmosferę.

Kolektor ścienny magazynuje energię Słońca, przekazując ją nieprzerwanie do płyt steatytowych rozmieszczonych we wnętrzu sauny. Podgrzane w ten sposób przez Słońce kamienie roztaczają swoje łagodne ciepło promieniowania i ogrzewają saunę w ładne dni do łagodnych temperatur: powstaje szczególny klimat, który pod względem wilgotności powietrza przypomina dobrze znane KLAFS SANARIUM® sanarium Klafsa z funkcją SaunaPur. W razie, gdyby Słońce postanowiło ukryć swoje oblicze, specjalnie opracowany system grzewczy zapewnia podtrzymanie niezmiennie przyjemnego ciepła.
Imponującą efektywność zużycia energii w saunie słonecznej inżynierowie firmy Klafs osiągnęli poprzez wbudowanie całego szeregu nowych wynalazków.


Oprócz tego, przedsionek zintegrowany z bryłą sauny słonecznej zapobiega bezpośredniej utracie energii spowodowanej wnikaniem zimnego powietrza, podtrzymując we wnętrzu sauny przytulne ciepło. Ponadto, także resztki energii w powietrzu odlotowym nie pozostają niewykorzystane: aktywny mechanizm rekuperacji ciepła podgrzewa doprowadzane świeże powietrze, zapewniając uregulowany bilans energetyczny. A w kwestii oświetlenia w pomieszczeniu sauny, Klafs wymyślił coś bardzo szczególnego: inteligentne prowadzenie wpadającego światła słonecznego oraz niebezpośrednie oświetlenie z energooszczędnych lamp tworzy nastrojowe otoczenie sprzyjające powstaniu na wskroś udanej atmosfery w saunie. A zatem: słoneczne widoki w saunie.


Wszystkie elementy konstrukcyjne w saunie słonecznej zostały wykonane z myślą o oszczędności energii. Specjalna dwuwarstwowa izolacja termiczna w ścianach i suficie wyposaża saunę słoneczną we współczynnik przenikania ciepła wynoszący ok. 0,22 – jest to wartość osiągana skądinąd jedynie w domach o niskim zużyciu energii. Straty energii spowodowane wymianą powietrza – w tradycyjnych kompleksach saunowych odpowiedzialne za wysokie rachunki za prąd – udało się w saunie słonecznej zredukować do minimum. Specjalnie opracowany menedżer klimatu stale dostosowuje nakłady ponoszone na wentylację do liczby gości, regulując dopływ świeżego powietrza zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem.

Drukuj