do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

ochłoda wodą

Marsz do wody: Nie należy też zapominać o mnogości form naszych pryszniców, od węży Kneippa czy natrysku falowego aż po wyrafinowanie ekscytujące natryski, dzięki którym można indywidualnie kształtować finał każdego programu rozgrzewania. A co powiecie na polarny deszcz lodowy? W akompaniamencie chłodnego błękitu, na kąpiącą się osobę spada chłodna ulewa w postaci pokrzepiającego natrysku. Twoi goście poczują się jak nowo narodzeni. Tak dobrze, że prawdopodobnie zapragną zażyć tego samego jeszcze raz, udając się od razu ponownie do sauny lub parowej łaźni.

DUSCHEN von KLAFS sind nicht einfach nur wasserspender

wróć naprzód

Kneippschlauch, Kneippbecken und Tauchbecken - Gesunde Design Ideen von KLAFS

Kneipp-Design firmy KLAFS: Hotel Eden Roc, AsconaNa ogół poprzez słowo "Kneippen" rozumie się zimny prysznic i deptanie w wodzie. Przy tym koncepcja Kneipp to całościowa terapia ciała, duszy i umysłu, która opiera się na zapobieganiu.  Poprzez kapiele w zimnej wodzie Dunaju, katolicki ksiądz Sebastian Kneipp (1821-1897) ugruntował koncepcję, po której wyleczył swoją cieżką, nieuleczalną wtedy, gruźlicę. Bardzo długo musiał walczyć z lekarzami, którzy uważali jego metodę za kontrowersyjną. Jego zasady, życie i metody leczenia są dziś tak samo aktualne jak wtedy.

Elegancki skok do zimnej wody: basen do zanurzania w hotelu Cresta Palace, Celerina.Basen do zanurzania jest jak dawniej nieodzownym elementem obszaru SPA. Jednakże również tu firma KLFAS ma nowe pomysły, które zastępują tradycyjne, drewniane wanny.

Z różnymi wariantami basenów do zanurzania KLAFS umożliwiają Państwo swoim gościom, pierwotną, fińską formę ochłody po kąpieli w saunie - a mianowicie zanurzenie w lodowatej wodzie jeziora - ale oczywiście bardziej komfortowej zarówno dla oka jak i ciała.

Drukuj