do spisu treści
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookie). Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Więcej

KLAFS – moja sauna i spa

odpowiedzialność
za środowisko

Środowisko jest bliskie naszym sercom. Naszą odpowiedzialność za nie traktujemy bardzo odpowiedzialnie, kładąc już od lat szczególny nacisk na ekonomiczne wykorzystanie zasobów: tak na przykład otrzymaliśmy, wraz z naszymi fornirowymi panelami z naturalnego drewna, certyfikat jakości ECO Instytutu Technologii Drewna w Dreźnie.

Ale nie tylko proces produkcji jest dla nas istotny. Również energooszczędne działanie sauny i łaźni parowej jest ważnym aspektem naszych badań i rozwoju.

Panele fornirowe z naturalnego drewna we wnętrzu saun

Panele fornirowe z naturalnego drewna we wnętrzu sauny Znak jakości Instytutu Technologii Drewna Przekrój panela fornirowego KLAFS

Instytut Technologii Drewna w Dreźnie GmbH udzielił świadectwa wysokiej jakości panelom fornirowym KLAFS, potwierdzając, że stosowane przez nas płyty nie zawierają formaldehydu, a tym samym możemy sprostać wymogom prawnym. Ponadto, naturalne panele Fornir spełniają wymagania dotyczące emisji lotnych związków organicznych VOC (lotnych związków organicznych).

Do początku strony


znak ekologiczny "Błękitny anioł" (Blaue Engel)

Znak ekologiczny:
Błękitny Anioł (Blaue Engel)
Wszystkie sauny elementowe oraz z litego drewna firmy KLAFS sygnalizują, na pierwszy rzut oka, świadomość w zakresie doboru i obróbce materiałów.

Istniejący od 1978 znak ekologiczny "Błękitnego Anioła" (Blaue Engel) jest znakiem Ministerstwa dla ochrony środowiska, ochrony przyrody oraz bezpieczeństwa jądrowego. Celem oznaczenia jest włączenie, poprzez informację o produkcie, konsumentów prywatnych oraz publicznych w promocję innowacyjnych produktów przyjaznych środowisku, redukujących jego zanieczyszczenie.

Do początku strony


Drukuj